Návštěva estonských studentů a učitelů

dne 26. října

        V rámci projektu Comenius proběhla i návštěva estonských studentů a učitelů v Novém Jičíně a okolí. Třicet osm žáků a dvě učitelky přijely do Nového Jičína v neděli, dne 23.10.2011, odpoledne. Všichni se ubytovali v hotelu Kalač nedaleko centra. Studenti našeho gymnázia si pro návštěvníky připravili prohlídku historického středu města, při které je provedli po nejdůležitějších památkách a podali jim výklad v anglickém jazyce. Při večerní procházce si estonští studenti prohlédli osvětlené náměstí, kostel, baštu a přilehlé uličky, zámek, divadlo a Janáčkovy sady.

 

        V pondělí dopoledne navštívili naši školu, kde se podívali na výuku francouzštiny, českého jazyka a dalších předmětů a mohli si zasportovat při hodině zumby v tělocvičně.

V poledne odjeli spolu s českým doprovodem několika žáků a učitelek gymnázia do blízkého Štramberku. Zde mohli ochutnat tradiční českou kuchyní v místní restauraci - svíčkovou s knedlíkem.

V poobědních hodinách následovala prohlídka města. Součástí prohlídky byla návštěva Trúby. Po zdolání mnoha schodů mohli všichni obdivovat lehce zamlžený výhled z věže. Nakonec ochutnali tradiční místní pochoutku - štramberské uši, které jsou prvním českým potravinářským výrobkem, jemuž byla udělena organizací UNESCO ochrana zeměpisného označení původu.

 

        Ve večerních hodinách estonští žáci a učitelé pokračovali v cestě do Vídně, kde navštíví další školu, pracující na tomto projektu.
ĉ
Tomáš Orlík,
7. 12. 2011 8:20
Comments