Projekty‎ > ‎

Jižní Morava a Vídeň (Energie a UNESCO památky)


Ve dnech 9.3. – 11.3. 2011 proběhla na gymnáziu v Novém Jičíně běžná výuka podle plánu. 17 studentů a 3 učitelky však měli možnost na chvíli vybočit ze svých zajetých kolejí a zpestřit si čekání na jaro pracovní exkurzí do rakouské metropole, Vídně. Ti pracovali na svých tématech v rámci projektu Comenius, který též celou akci sponzoroval.

Jelikož pracovní plán nespočíval jen u našich rakouských sousedů, měla naše cesta i několik zastávek na Moravě, především té jižní, kde jsme strávili první den. Rozděleni skupinky po pěti jsme obdivovali krásy historického centra Olomouce. Dvě skupiny zde rovněž získávaly digitální materiál k tématu „Místa UNESCO“, které je provázelo během celé exkurze. Ve svých krátkých videích se perfektně vžili do rolí herců. O fotografické zdokumentování bylo také postaráno díky další skupiny.

Odpoledne si přišla na své skupina pracující na tématu „Energie“, a to během prohlídky větrné elektrárny v Drahanech, kde se všichni dozvěděli mnohé překvapující informace.

Na programu druhého dne byla návštěva krásného zámku Schönbrunn, kde si skupinka germanistů mohla otestovat své jazykové dovednosti. Odpolední prohlídku města zajistil náš rakouský kolega z partnerské školy, pan Günther Sturm. Zde se rovněž ukázaly naše tlumočnické nedostatky. Nicméně procházka městem stála opravdu zato. Ubytování v nově otevřeném hostelu bylo velmi zajímavou zkušeností. Mohli jsme se zde setkat se studenty z celého světa a navázat tak další kontakty.

Převážnou většinu posledního dne exkurze jsme strávili v Ella-Lingens Gymnasium, kde naše škola navazuje partnerský vztah. Mimo prohlídku školy jsme se podívali na průběh výuky v hodinách a absolvovali několik interview. Na své rakouské kolegy se budeme těšit během jejich cesty do polské Osvětimi.

Pro všechny byla tato exkurze pěkným zážitkem a zajisté též velkou zkušeností, kterých snad díky projektu Comenius získáme i více.


Tip: Další obrázky získáte kliknutím na fotku.  
Comments