Kaunas - květen 2011

ve dnech 11.5. - 15.5.2011

        Ve dnech 10. – 15. května se skupinka složená ze 2 učitelek a 3 studentů gymnázia v Novém Jičíně zúčastnila pobytu v Litvě. Jednalo se o pracovní mítink učitelů z 9 států EU – Estonska, Lotyšska, Litvy, Finska, Slovinska, Polska, Itálie, Rakouska a České republiky. Tento mítink se však odlišoval od předchozích pracovních pobytů tím, že do něj byl zařazen i program pro studenty.

 

        Cesta do Litvy začala 10.května ráno v Brně. Zde jsme nasedli na autobus, který nás dopravil na letiště ve Vídni. Po přestupu v Rize jsme doletěli do města Kaunas, které bylo po následující 4 dny místo našeho pobytu. Studenti byli ubytováni u rodin litevských studentů, účastnících se projektu Comenius. Ty se o nás staraly s obrovskou ochotou a poskytly nám i spoustu informací, týkajících se litevské země a jejich kultury.

 

        Společný program pro studenty cizích zemí začal čtvrtečním dnem, kdy jsme byli rozděleni do několika týmů. Každá skupinka obsahovala alespoň jednoho studenta z každého státu. Hráli jsme různé pohybové hry, které dokonale prověřili a zlepšili naše komunikační dovednosti v angličtině. Odpolední hra byla zaměřena na poznávání krás Kaunasu.

        Páteční program obsahoval návštěvu aquaparku ve Vilniusu, kde jsme se mohli pořádně vyřádit na mnoha tobogánech, ale zároveň si i odpočinout a relaxovat ve vířivkách.

        V sobotu jsme opět jeli autobusem do Vilniusu. Před příjezdem jsme si však ještě udělali zastávku v městě Trakai, kde se nachází krásný středověký hrad postavený na poloostrově mezi jezery. Zde nás také Litevci vzali do restaurace, ve které pro nás bylo připraveno typické jídla vištos sultinys a cepelinai. Poté jsme pokračovali v cestě do Vilniusu. Tam byla zajištěna průvodkyně, která nám ukázala spoustu zajímavých míst v jejich hlavním městě.        Každý večer po společném programu jsme si mohli vyzkoušet využití naší školní angličtiny v praxi. Chodívali jsme na večeře spolu s ostatními cizinci, kde jsme si povídali a dozvídali se spoustu nových, zajímavých věcí. Pro nás studenty byl tento pobyt v zahraničí jazykově velmi obohacující.


        Nedělní, a tudíž poslední den, byl v duchu balení, loučení a odjezdu na letiště. Cesta zpátky do České republiky byla opět naplánovaná stejnou trasou: Kaunas- Riga- Vídeň- Brno- Nový Jičín.

 

        Pro všechny byl tento pobyt skvělým zážitkem a také velkou zkušeností. Doufáme, že tento projekt nebyl poslední, kterého jsme se měli možnost zúčastnit.


    Chcete-li číst více.
Comments